Προσλήψεις αναπληρωτών/τριών Δ΄φάση ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ– Δικαιολογητικά πρόσληψης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημερώνουμε τους αναπληρωτές/τριες που προσλήφθηκαν στη Δ.Δ.Ε. Σερρών, ότι θα αποστείλουμε συγκεκριμένες οδηγίες και τα απαραίτητα έντυπα προς συμπλήρωση (αιτήσεις & υπεύθυνες δηλώσεις) στα προσωπικά τους email, αφού αναρτηθούν στο Πρόγραμμα Δι@ύγεια οι αποφάσεις πρόσληψής τους  και αφού η υπηρεσία μας λάβει περισσότερες οδηγίες από το Υ.ΠΑΙ.Θ.  Για το λόγο αυτό συστήνεται στους προσληφθέντες αναπληρωτές/τριες  να παρακολουθούν συχνά το ηλεκτρονικό τους ταχυδρομείο (email).

ΠΡΟΣΟΧΗ

Σύμφωνα με τις γενικές οδηγίες του ΥΠΑΙΘ https://www.minedu.gov.gr/anaplirotes :

Ημερομηνίες τρέχουσας φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΕΠ-ΕΒΠ):

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022. Η συγκεκριμένη αίτηση δεν αφορά όσους αναπληρωτές γνωρίζουν με την ανακοίνωση της πρόσληψής τους τη δομή ή τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους (π.χ. προσλήψεις σε μουσικά σχολεία).

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους.

• Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες/ΚΕΔΑΣΥ από την Παρασκευή 02 έως και τη Δευτέρα 05 Δεκεμβρίου 2022.