Ενημέρωση καθηγητών κλάδου ΠΕ04 σε εργαστηριακές δραστηριότητες Φυσικής ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ.
Ανακοινοποίηση – Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διάθεση-συμπλήρωση του υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου μόνιμων εκπαιδευτικών στο 4ο Γ/σιο Σερρών και στο Μουσικό Σχολείο Σερρών, εντός των οποίων έχει οριστεί να λειτουργήσει το σχολικό έτος 2019-2020 “Δομή Υποδοχής για την Εκπαίδευση των Προσφύγων (Δ.Υ.Ε.Π.)
Τοποθέτηση-διάθεση αναπληρωτών εκπαιδευτικών (Τακτικού Προϋπολογισμού) με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου στη Δ/νση Δ.Ε. Σερρών
Τροποποίηση τοποθέτησης-διάθεσης αναπληρώτριας  εκπαιδευτικού μειωμένου ωραρίου (Τακτικού Προϋπολογισμού)  με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου στη Δ/νση Δ.Ε. Σερρών
Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. – Η Ευρωπαϊκή Διάκριση
Τοποθετήσεις Εκπαιδευτικών (Πράξη 1/14-01-2020)