Πληροφορίες για τα έντυπα απόλυσης συμβασιούχων ΙΔΟΧ: Εμπειροτεχνών – Ωρομισθίων

ΕΝΤΥΠΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΩΝ ΙΔΟΧ:

ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΩΝ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι ωρομίσθιοι Μουσικής Ειδίκευσης (ιδιώτες κλ.ΕΜ16.00) θα βρουν την ΤΡΙΤΗ 22-06-2021 μετά τις 12:30 τα έντυπα απόλυσής τους (υπογεγραμμένα ηλεκτρονικά σε μορφή pdf) στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Σερρών http://srv-dide.ser.sch.gr κάνοντας κλικ στο κουμπί: “Αποθετήριο Αναπλ/τών”, που βρίσκεται στο πάνω μέρος και δεξιά της ιστοσελίδας (στο παρόν ηλεκτρονικό μήνυμα επισυνάπτεται αναλυτικός οδηγός χρήστη με εικόνες).

• Ωρομίσθιοι Μουσικής Ειδίκευσης (ιδιώτες κλ.ΕΜ16.00) :

Α) όλα τα απαραίτητα έγγραφα για τον ΟΑΕΔ :

• Έντυπο Ε7- Βεβαίωση –Δήλωση Εργοδότη για συμβάσεις ορισμένου χρόνου ή έργου
  • Βεβαιώσεις Εργοδότη (ΑΠΔ) Μαΐου-Ιουνίου 2021

Β) τα ακόλουθα έντυπα :

• Ανακοίνωση αυτοδίκαιης απόλυσης από τη θέση ωρομίσθιου εκπαιδευτικού/ιδιώτη εμπειροτέχνη
  • Βεβαίωση Προϋπηρεσίας για το διδακτικό έτος 2020-2021

Συνεπώς, δεν είναι απαραίτητη η προσέλευση των συμβασιούχων ΙΔΟΧ στα γραφεία της ΔΔΕ Σερρών.

Παρακαλούμε όλοι οι ενδιαφερόμενοι (Ιδιώτες κλ.ΕΜΠ.16.00) που υπηρετούν στη σχολική σας μονάδα να ενημερωθούν ενυπόγραφα.

Για τις ημερομηνίες παραλαβής εντύπων απόλυσης των υπολοίπων συμβασιούχων ΙΔΟΧ (αναπληρωτές εκπαιδευτικοί, ΕΕΠ, ΕΒΠ, οδηγός και συνοδοί σχολικών λεωφορείων) η υπηρεσία μας θα προβεί σε νέα ανακοίνωση.

Σχετικά Έγγραφα

Αρχείο Περιγραφή Μέγεθος αρχείου