Έκφραση συγχαρητηρίων

Το Γενικό Λύκειο Πεντάπολης υλοποίησε με μεγάλη επιτυχία διαδικτυακή ημερίδα με θέμα «Εορτασμός Ημέρας της Ευρώπης». Επίσημη καλεσμένη και εισηγήτρια ήταν η Ευρωβουλευτής κα. Μαρία Σπυράκη που απάντησε με προθυμία σε όλες τις ερωτήσεις των παιδιών μας.

Νιώθω την ανάγκη να συγχαρώ τη Διευθύντρια  του Σχολείου κα. Νικολίνα Σταθάκη, την Υπεύθυνη Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων του ΓΕΛ Πεντάπολης, κα. Θεοδώρα Γκένιου, όλους/όλες τους/τις  εκπαιδευτικούς αλλά και τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου για τις προσπάθειές τους να αναδείξουν ένα μικρό επαρχιακό σχολείο, όπως αυτό της  Πεντάπολης, υλοποιώντας Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+, eTwinning και όχι μόνον.

Παράλληλα, ελπίζω το ΓΕΛ Πεντάπολης να αποτελέσει παράδειγμα, ώστε και άλλες σχολικές μονάδες να αναλάβουν ανάλογες πρωτοβουλίες και να συμμετάσχουν σε καινοτόμα και ενδιαφέροντα Προγράμματα, οι οποίες μας γεμίζουν με χαρά και υπερηφάνεια.

Θερμά Συγχαρητήρια.